عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه آخرین فرشته ها

نمایشگاه آخرین فرشته ها

۲۹

مهر

۹۳

نمایشگاه آخرین فرشته ها

نمایشگاه آخرین فرشته‌ها اثر حجت امانی از روز جمعه(۲ مهر ماه) در گالری نار بازگشایی می‌شود.

 این نمایشگاه آخرین مجموعه از پروژه فرشته‌های امانی است از نوع هنر چندوجهی یا «پروسس آرت» که تاکنون در ۲۰ کشور از جمله:آمریکا، انگلستان، کانادا، آلمان، روسیه، سریلانکا، نپال، قطر و … به نمایش گذاشته شده است.

  در مجموع ۷۰ اثر در این پروژه به نمایش گذاشته شد که در حال حاضر برای نمایشگاه آخر تنها ۱۵ تا ۲۰ اثر باقی مانده است.

امانی درباره آخرین پروژه از این مجموعه گفته:

در آخرین ایستگاه این پروژه در تهران شاهد آثار متفاوتی خواهیم بود و رنگ را به این عکس‌ها به صورت زنده اضافه کرده‌ام ضمن این که این عکس‌ها ادیشن‌های آخر از این پروژه است و بعد از نمایشگاه تهران این پروژه به پایان خواهد رسید و پروژه دیگری را شروع خواهم کرد.

او درباره تعداد ادیشن‌های این مجموعه آثار هم توضیح داد:

هر اثر ۵ ادیشن داشت که بسیاری از آنها در طول این ۵ سال در نمایشگاه‌های مختلف به فروش رسیده است که موزه هنرهای معاصر لس آنجلس، پاکستان و سریلانکا از جمله خریداران این آثار بودند با این تفاوت که آثاری که موزه‌ها خریداری کردند، فقط یک ادیشن داشت و نمونه مشابه آن وجود نداشت.

آخرین فرشته‌ها در گالری نار

امانی درباره استفاده از مفهوم فرشته در آثارش بیان کرد:

فرشته مفهومی است که در همه ادیان هست و یک موضوع مشترک جهانی است که همه این موضوع را می‌شناسند اما درهر فرهنگی تفاوت‌هایی هم وجود دارد، مثلاً در فرهنگ ما، فرشته در دوره‌های مختلف تاریخی شکل و رنگ خاصی به خود گرفته است مثلا در دوره‌ای فرشته‌های ما پوشیده بودند، در دوره قاجار شکل انسانی و زمینی‌تر به خود گرفتند و در دوره معاصر من این‌ها را کاملاً زمینی کردم و یک انسان معمولی را به عنوان فرشته به تصویر کشیدم که می‌تواند در خیابان راه برود، در واقع کار من در امتداد دوره‌های تاریخی هنر ایران قرار می‌گیرد.

این هنرمند عکاس و نقاش درباره چگونگی اجرای پروژه‌اش توضیح داد:

در مرحله اول دو بال از مواد خاص ساختم، این بالها روی پرده‌ای نصب شده و از مردم عادی دعوت کردم که بین این بالها بایستند و حس کنند که این بالها از آن خودشان است، آنها بی آن که به آنها بگوییم چه حسی داشته باشند و چگونه بین این بالها قرار بگیرند، خودشان موقعیت‌های مختلفی را در مواجه به این بالها ایجاد می‌کردند، درست مثل پرده‌های نقاشی در مکان‌های زیارتی که برخی ادای احترام می‌کنند برخی حالت طنزآمیز به خود می‌گیرند و من هم از این حالت‌ها عکاسی کردم و با کمک نرم افزارهای رایانه‌ای و با استفاده از فن نقاشی و سنت خوشنویسی ایرانی روی این پرده‌ها کار کردم و در نهایت به شکل آثار کنونی درآمد.

آخرین فرشته‌ها در گالری نار

گالری نار به مدت ۱۰ روز میزبان بازدید کنندگان  از نمایشگاه”آخرین فرشته ها” است و علاقه مندان می‌توانند به نشانی تهران،خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، پاساژ محمودیه (رولکس)،مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>