عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » “گذشته” در جشنواره فیلم بهار ورشو

“گذشته” در جشنواره فیلم بهار ورشو

۱۷

فروردین

۹۳

“گذشته” در جشنواره فیلم بهار ورشو

فیلم سینمایی گذشته ساخته اصغر فرهادی در بخش رقابتی بیستمین دوره از جشنواره فیلم بهار ورشو شرکت خواهد داشت.

جشنواره فیلم بهار ورشو ۲۰۱۴ از امروز یکشنبه(۶ آوریل) تا ۱۳ آوریل در لهستان برگزار خواهد شد.

فیلم سینمایی گذشته

بازیگران

برنیس بژو، طاهر رحیم، علی مصفا، بابک کریمی، پائولین بورلت

«احمد» (با بازی علی مصفا) یک مرد میانسال ایرانی چهار سال بعد از ترک همسر فرانسوی‌اش «ماری بریسون» (با بازی برنیس بژو) و بازگشت به ایران بار دیگر به درخواست ماری به فرانسه بازمی گردد. بهانه ماری که در یک داروخانه در پاریس زندگی می‌کند برای درخواست از احمد جهت بازگشت به پاریس حضور در دادگاه برای ثبت قانونی طلاقشان است. احمد همسر دوم ماری بوده و ماری پیش از احمد از ازدواج اولش صاحب دو فرزند دختر به نامهای «لوسی» (با بازی پاولین برلت) و «لئا» (با بازی جین جِستین) بوده است. ماری که مدتی است با مردی به نام «سمیر» (با بازی طاهر رحیم) که صاحب یک خشکشویی است، نامزد کرده این روزها به همراه نامزدش در خانه‌ای کنار خط راه آهن پاریس زندگی می‌کند. البته در کنار دو فرزندی که از ازدواج اولش دارد فرزند پسر سمیر که «فواد» (با بازی الیاس آگیس) نام دارد هم با آنها زندگی می‌کند. در بدو ورود احمد به پاریس، ماری از وی می‌خواهد که به جای هتل به خانه او بیاید و احمد هم که از زندگی ماری با سمیر خبر ندارد می‌پذیرد….

فیلم گذشته

در این بخش از جشنواره بهار ورشو آثاری جون: «ایستگاه‌های عبور»(برنده خرس نقره‌ای بهترین فیلمنامه در جشنواره برلین)، «ونوس در پوست خز» ساخته رومن پولانسکی، «یک ذره نگاه» ساخته «ژیا ژانگ که»، «آنسوی شمعدانی» از «اسیتون سودربرگ»، «پیتا» برنده شیر طلای جشنواره ونیز ۲۰۱۳ و  فیلم «زیبایی بزرگ» به کارگردانی «پائولو سورنتینو»، برنده اسکار بهترین فیلم خارجی، شرکت خواهند داشت.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>