عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » کنسرت گروه اپن سورس

کنسرت گروه اپن سورس

۱۶

مهر

۹۳

کنسرت گروه اپن سورس

 ۱۷ و ۱۸ مهرماه ساعت ۲۲ ، تالار وحدت میزبان ۳ آهنگساز و نوازنده شناخته‌شده خارجی‌ است که در قالب گروه « اپن سورس » به اجرا خواهند پرداخت .

در کنسرت گروه اپن سورس، کلاوس گزینگ، ساموئل روهرر، بیورن مه‌یر هنرمندانی هستند که در کارنامه قابل قبول خود ، سابقه همکاری با هنرمندان بزرگ دنیا را دارند. فعالیت‌های موسیقایی این ۳ هنرمند دامنه وسیعی از موسیقی جز، ملل، کلاسیک و آوانگارد را در بر می‌گیرد.

بیورن مه‌یر نوازنده باس و عضو سابق گروه مشهور «رونین»، موسس گروه سوئدی «بازاربلو»، عضو گروه هنرمند فقید ایرانی آزیتا حمیدی و همچنین کوارتت انور براهم عودنواز برجسته تونسی، برای موسیقی دوستان ایرانی نامی آشنا است. او از سال ۱۳۸۴ تاکنون در قالب تمامی گروه‌های یادشده در ایران به اجرا پرداخته و همچنین کارگاه‌های تخصصی متعددی نیز در تهران دایر کرد.

کلاوس گزینگ از جمله هنرمندانی است که علاقمندان موسیقی او را به عنوان آهنگساز و نوازنده در گروه خواننده مشهور جز انگلستان، نورما وینستون و همچنین نوازنده کلارینت در کوارتت انور براهم می‌شناسند. وی جزو معدود هنرمندان مطرح و فعال در زمینه نوازندگی ساز نامعمول و جذاب کلارینت باس است.

ساموئل روهرر نیز به همراه تریو کالین ولون و کوارتت وولفرد برده روده تا کنون دو بار در تهران به روی صحنه رفته است و در زمره کوبه‌ای نوازهای صاحب سبک در صحنه موسیقی نوگرای اروپاست.

موسیقی‌ که در این کنسرت‌ها اجرا می‌شود بر محور ساختار مشخصی شکل می‌گیرد که در اجرای زنده بسط و گسترش پیدا می‌کند. این حرکت به سوی بداهه‌نوازی بستگی مستقیم به توانمندی هر یک از نوازنده‌ها در اجرا دارد.

گفتنیست، این ۳ هنرمند که هر یک سابقه همکاری طولانی با انتشارات پیشرو و معظم «ای،سی، ام» دارند، در کنار یکدیگر به خلق موسیقی جدیدی می‌پردازند که بین آهنگسازی و بداهه‌نوازی سیر می‌کند که خودشان آن را «موسیقی آزاد» می‌نامند. البته عرصه فعالیتی این گروه که با عنوان گروه « اپن سورس » در ایران فعالیت می‌کنند بر اساس یک سری ایده‌های نوشته شده است و آن ایده‌ها بر پایه بداهه‌نواری توسعه پیدا می‌کند.

برای تهیه بلیط کنسرت گروه اپن سورس می‌تانید به سایت تیوال مراجعه نمایید.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>