عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » گروه موسیقی تهران در تالار رودکی

گروه موسیقی تهران در تالار رودکی

۳۱

خرداد

۹۳

گروه موسیقی تهران در تالار رودکی

کنسرت گروه موسیقی تهران،با نام “سایه‌های مشایخی” روز یک شنبه (۱ تیر ماه) در تالار رودکی برگزار می‌شود.

کنسرت گروه موسیقی تهران

اعضای گروه موسیقی تهران از جمله شاگردان استاد علیرضا مشایخی هستند و از آن میان می‌توان از آهنگسازانی چون: ایمان جسمی، اشکان پاشازاده، ربکا آشوقیان، ساهره آستانه، آزاد حکیم رابط، اشکان خمسه‌پور، آرش عباسی، سمیرا واثق‌نیا، پریسا واعظ قمصری، نام برد.

در این برنامه علاوه بر آثار هنرمندانی که نامشان برده شد؛ قطعاتی چون: «لحظه خاکستری»، «پوچ شماره ۱»، «دگرگون»، «سایه‌های مشایخی»، «مخالف مغلوب» و …، هچنین قطعه واریانت شماره دو اثر علیرضا مشایخی-برای پیانو- اجرا خواهد شد.

گروه موسیقی تهران

گروه موسیقی تهران در سال ۱۳۷۲ به کوشش فریماه قوام صدری و علیرضا مشایخی با هدف شناسایی، تربیت و معرفی آهنگسازان و نوازندگان معاصر ایرانی بنیان گذاشته شد. در سال ١٣٧۴ در ادامه‌ی فعالیت‌های این گروه، علیرضا مشایخی ارکستر موسیقی نو را پایه‌گذاری کرد. آشنا کردن توده‌ی مردم با موسیقی نو و جلوه‌های گوناگون موسیقی معاصر همواره از اهداف این ارکستر بوده است.

از جمله فعالیت‌های گروه موسیقی تهران معرفی بیش از ۵۰ آهنگساز ایرانی در برنامه‌های مختلف این گروه بوده است. به جرأت می‌توان گفت این نخستین باری است که در چنین گستره‌ای به پرورش و معرفی آهنگسازان و اصلاح فضای موسیقی این سرزمین پرداخته شده است.

تنوع سبک در آثار آهنگسازان این گروه را می‌توان از دستاوردهای پرارزش و مهم گروه موسیقی تهران دانست. کنسرت‌های متعدد ارکستر موسیقی نو از دیگر فعالیت‌های این گروه است. تا به امروز بسیاری از نوازندگان برجسته ایرانی و جهانی با ارکستر موسیقی نو و گروه موسیقی تهران همکاری داشته‌اند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>