عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » اجرای گروه کر فیلارمونیک ایران

اجرای گروه کر فیلارمونیک ایران

۲۲

مرداد

۹۳

اجرای گروه کر فیلارمونیک ایران

گروه کر فیلارمونیک ایران به رهبری علیرضا شفقی‌نژاد، در روزهای ۴، ۵، ۶ شهریور ماه، ساعت ۲۲ در تالار وحدت به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

کنسرت گروه کر فیلارمونیک ایران

در کنسرت گروه کر فیلارمونیک ایران، اثری از آنتونی دورژاک(موسیقی‌دان بزرگ چک)، به نام”Stabat Mater” (مادر ایستاده به سوگ) را به اجرا درخواهد آورد که این اثر شامل ۱۰ قسمت است که به صورت سولو – تونی، اجرا می‌شود.

اعضای گروه

 آلوین آوانسیان: کنسرت مایستر

افسانه جابری: سرپرست گروه

 همچنین گلاره وزیری:سوپرانو

سایه سدیفی: آلتو

بیژن اسماعیل‌پور: تنور

مهدی امینی: باس:

از دیگر سازهایی که در ترکیب ارکستر خواهد بود، ارگ کلیسا و تیمپانی است.

شفقی نژاد( رهبر کر فیلارمونیک ایران )درباره قطعه “استبات ماتر” و گزینش آن برای اجرا گفته است:

“مادر ایستاده به سوگ” روایت‌گر رنج مادری است که شاهد رنج کشیدن و مرگ تدریجی فرزندش می‌شود، که تمثیلی از رنج مریم در پای صلیب مسیح است. دورژاک آهنگساز قرن نوزدهم ساخت این قطعه را بعد از مرگ دخترش آغاز کرد که بعدها یک دختر دیگر و پسرش را نیز در روند ساخت این قطعه از دست داد. “استپات مایر” روایتگر سوگ دورژاک است.

او افزود:

“استابات ماتر”‌ یکی از پرزحمت‌ترین قطعاتی است که تاکنون برای اجرا انتخاب کرده‌‌ایم و فکر می‌کنم یکی از متفاوت‌ترین و کم‌نظیرترین اجراهایی باشد که تاکنون در قالب ارکستر شاهد آن بوده‌ایم.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × = 35

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>