عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای نمایش گلوله رو گذاشت توی اسلحه …

اجرای نمایش گلوله رو گذاشت توی اسلحه …

۱۰

خرداد

۹۳

اجرای نمایش  گلوله رو گذاشت توی اسلحه …

نمایش گلوله‏ رو گذاشت توی اسلحه، نوک اسلحه رو گذاشت رو شقیقه‏‌اش، دستشو گذاشت رو ماشه، ماشه رو نکشید، به نویسندگی و کارگردانی شایان فیروزی از اواخر اردیبهشت ماه در خانه نمایش آو به روی صحنه نمایش رفته است؛ اجرای این نمایش تا ۲۳ خرداد ماه در این مکان ادامه خواهد داشت.

گلوله رو گذاشت توی اسلحه…

بازیگران

سنا میر جعفری, ارغوان دهقان, فهیمه معین, ساناز روشنی, سعید نادری, علیرضا عاشوری, شایان فیروزی, امیرنیما الهی

 نمایش گلوله‏ رو گذاشت توی اسلحه، نوک اسلحه رو گذاشت رو شقیقه‏‌اش، دستشو گذاشت رو ماشه، ماشه رو نکشید، برداشتی آزاد از “آخر خط” اثر پیتر تورینی است.

نمایش گلوله-رو-گذاشت-توی-اسلحه

شایان فیروزی درباه تفاوت متن نمایشش با اثر پیتر تورینی گفته:

متن آخر خط شامل ۳۰ صفحه بود که در بازنویسی به ۸ صفحه تغییر پیدا کرد. اما در متن تورینی یک بازیگر وجود دارد که ما بازیگران را به ۸ نفر افزایش دادیم.

یادداشت کارگردان

مرگ چالش انگیز‌ترین معقوله‌ای است که انسان از بدو حضورش با آن در گیر است.حال اینکه چگونه به سراغ مرگ برویم و یا مرگ چطور به سراغمان بیاید بسیار مهم است.

دربخشی از نمایش یکی از اجرا کنند گان می‌گوید (هر کسی یه وقتی می‌میره اما اینکه چطوری بمیری خیلی مهمه/مهمه)

نمایش گلوله-رو-گذاشت-توی-اسلحه

این نمایش که جریان خودکشی ۴ نفر را به تصویر می‌کشد انسان را در برابر خودش قرار می‌دهد و دستش را روی گلوی مخاطب خود فشار می‌دهد و به او تلنگری می‌زند برای تمام لحظاتی که سپری می‌کند(تا حالا شده خیانت کنید)این نمایش داستان خطی به معنای کلاسیک ندارد و اجرا بر فضا سازی‌های افکتیو و تک دیالوگ‌های تکرار شونده استوار است و کلمات ،وسایل صحنه و خود تماشاگران درام نمایش را شکل می‌دهند.(من اینجا تا هزار می‌شمارم و همه چیزو تموم می‌کنم)شکل اجرا ۴ سویه طراحی شده و تماشاگر در طول ۴۰ دقیقه اجرا به شکلی آیینی با فرمتی مدرن شده در کل اجرا نمایش را همراهی می‌کند دست به عمل می‌زند و حتی در خوردن هم با ما شریک می‌شود…(لذت ،چه لذتی داره خوردن یه کاسه فالوده شیرازی توی هوای گرم با هیچی عوضش نمی‌کنم)

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>