عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » گزارش تصویری: نمایش یوبیتسومه

گزارش تصویری: نمایش یوبیتسومه

۱۰

تیر

۹۳

گزارش تصویری: نمایش یوبیتسومه

نمایش یوبیتسومه به نویسندگی و کارگردانی نیما نادری و با بازی: مریم بوبانی، مهدی صباغی، معصومه رحمانی، از ۹ تیرماه در تئاتر شهر – کارگاه نمایش، به روی صحنه رفته است و اجرای آن تا ۲۴ ماه جاری ادامه خواهد داشت.

یوبیتسومه

مریم بوبانی درباره نمایش گفته است:

“یوبیتسومه” نمایش فوق‌العاده‌ای است درباره جنگ و تبعات آن و آدم‌هایی که در این جنگ زندگی می‌کنند؛ آدم‌های بی‌گناه که بر اثر اجبار مرتکب گناه می‌شوند. “یوبیتسومه” نمایش بسیار عمیقی است و ربطی به جنگ ۸ ساله ایران ندارد و به صورت کلی به موضوع جنگ می‌پردازد. من در این نمایش نقش مادر را دارم، چرا که هشت سال در زمان جنگ ایران و عراق در خوزستان زندگی کردم و تمام این لحظات را حس کرده‌ام. من بیم‌ها و امیدهای جنگ را دیده‌ام. به نوعی با نقش مادر در این لحظه‌ها هم‌ذات‌پنداری کرده و از پذیرش این نقش راضی هستم. امیدوارم اجرای ما پاسخ متن زیبای نادری را بدهد.

از آنجا که خود قصه رئال نیست، طبق چارچوب قصه پیش می‌رویم. این نمایش سه شخصیت دارد: مادر، دختر و پسر خانواده. در این داستان به نظر می‌رسد شکست زمان داریم، اما نداریم؛ توهم و خواب داریم اما نداریم. آنچه در مجموع درباره آن می‌توانم بگویم این است که قصه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و اجرای متفاوتی هم خواهد داشت، چرا که متن نمایش هم متفاوت است.

تصاویر نمایش یوبیتسومه

تصاویر یوبیتسومه

تصاویر یوبیتسومه

تصاویر یوبیتسومه

تصاویر یوبیتسومه

تصاویر یوبیتسومه

تصاویر یوبیتسومه

  عکس: تیوال

 

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>