عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » خبررسانی » یک فنجان شعر

یک فنجان شعر

۱۶

مهر

۹۳

یک فنجان شعر

چهارمین نشست از سلسله نشست‌های « یک فنجان شعر »، به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر، با حضور شاعران طنزسرا از ۱۵ مهر ماه در برج میلاد برگزار شد.

بلندترین برج پایتخت که تابستان امسال طی برنامه‌هایی میزبان شاعران، نویسندگان و نمایشنامه‌نویسان بود، این بار پذیرای نخستین برنامه‌ی ادبی پاییزه‌ی خود را در قالب چهارمین نشست « یک فنجان شعر » به شعر طنز اختصاص داده است. این گردهمایی شاعرانه قرار است به « ابوالفضل زرویی نصرآباد » تقدیم شود.

در این برنامه که از ساعت ۱۸ آغاز شد ، شاعران و طنزپردازانی چون اسماعیل امینی، سیدمحمد سادات اخوی، امید مهدی‌نژاد، علی مظفر، فاضل ترکمن و علیرضا بهرامی برای علاقه‌مندان به شعرخوانی پرداختند. همچنین در این روز از شاعران حاضر در برنامه برای شعرخوانی دعوت شد.

یکی از بزرگان در زمینه شعر طنز زرویی نصرآباد است که ، متولد ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۴۸ است ، که از سال ۱۳۶۸ فعالیت مطبوعاتی و فرهنگی خود را با نشریات آغاز کرد، او در آثار طنزش از شهرت‌هایی مانند: ملانصرالدین، چغندر میرزا، ننه قمر، کلثوم ننه، آمیز ممتقی، میرزا یحیی و عبدل استفاده کرده است.

یک فنجان شعر

از آثار منتشرشده‌ زرویی نصرآباد می‌توان به تذکرهالمقامات، افسانه‌های امروزی، وقایع‌نامه‌ی طنز ایران (کار مشترک)، خاطرات حضرت استاد سِر پروفسور حسنعلی‌خان مستوفی، کتاب گویای « بامعرفت‌های عالم »، رفوزه‌ها (مجموعه‌ی شعر طنز)، حدیث قند (مجموعه‌ی مقاله‌ درباره‌ی طنز) و مجموعه‌ی طنز و کتاب گویای « غلاغه به خونه‌ش نرسید » اشاره کرد.

چهارمین نشست « یک فنجان شعر »،به پاس زحمات « ابوالفضل زرویی نصرآباد » در حوزه شعر طنز و پژوهش‌های او در این باره در سالن سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار ‌شد.

در نخستین نشست «یک فنجان شعر» که به‌عنوان شب شعر طنز برگزار شد، ناصر فیض، سعید بیابانکی، همایون حسینیان، مهدی استاداحمد، صابر قدیمی، سعید طلایی، روح‌الله احمدی و شروین سلیمانی شعرخوانی کردند. در دومین نشست نیز عبدالجبار کاکایی، اکبر آزاد و ترانه مکرم ترانه خواندند و نادر ختایی و رضا ساکی به اجرای آثار طنز خود پرداختند و با برج میلاد تهران شوخی کردند. همچنین در نشست سوم، محمدعلی بهمنی، جلیل صفربیگی، حامد ابراهیم‌پور، عباس کریمی، هادی حسینی‌نژاد، غلامرضا طریقی، احمد امیرخلیلی و علیرضا بهرامی، برای حاضران شعر و ترانه خواندند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>