عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » یک منهای یک

یک منهای یک

۱۷

آبان

۹۳

یک منهای یک

 مجموعه داستانی یک منهای یک، با ترجمه سیروس قهرمانی  و همکاری انتشارات مروارید منتشر شد.

یک منهای یک در برگیرنده داستان‌های کوتاه: استیون میلهاوزر، پریمو لوی، هان سیمسمون، اری دلوکاریال پل ب لافاژ، بن لوری، کالم توبین، اتگار کِرت، ریوکا گالکن و جیمز گرهام بالارد، منتشر شده در مجله ادبی نیویورکر است.

داستان‌های این مجموعه دو نقطه اشتراک دارند: اول آن‌که از هفته‌نامه ادبی نیویورکر انتخاب شده‌اند و دلیل دوم آن‌که از میان تعداد زیادی از داستان‌های این مجله، آن‌هایی را که از همه بیشتر با سلیقه شخصی‌ام همخوانی داشتند برای ترجمه انتخاب کردم، بدون نام نویسنده و سبک داستان و به همین علت از بعضی نویسندگان بیش از یک داستان انتخاب شده است.

پشت جلد کتاب می‌خوانیم:

«اگر براق کننده جوان‌ترم می‌کرد، خوش تیپ نشانم می‌داد، پوستم را صاف می‌کرد، دندان‌هایم را ردیف می‌کرد و شکل دماغم را تغییر می‌داد، می‌دانستم حقه فنی ترسناکی در کار است و به جای آن‌که مثل یک ابله فریب بخورم، با مشت آینه‌ها را خرد می‌کردم.

تصویر توی آینه اما بدون تردید خودم بودم؛ نه جوان، نه خوش‌تیپ، نه هیچ چیز ویژه‌ای، کمی قوز کرده، شکمی نسبتاً بزرگ، کیسه‌ای زیر چشم‌ها، از آن مردهایی که کسی دلش نمی‌خواهد شبیهش باشد.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هشت = 32

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>